Jak probíhá dentální hygiena u nás?

Začíná se vyplněním anamnestického formuláře a poté následuje vstupní vyšetření.
Vyšetření dásní - pomocí kalibrované sondy se měří hloubka prostoru mezi zubem a dásní.

Je-li hodnota vyšší než 3 mm, jedná se o parodontitidu. Hodnotí se příznaky zánětlivých projevů na dásních, přítomnost povlaků a stav ústní hygieny. Po zhodnocení stavu je pacient seznámen s výsledkem a dalším postupem ošetření.

Následuje základní ošetření – odstraňování všech škodlivých povlaků z povrchu zubů a z povrchu kořenů zubů do hloubky 3 mm pod dásní. To probíhá cestou mechanicko-instrumentální. Základem ošetření je tzv. Scaling – odstraňování povlaků pomocí speciálních ručních nástrojů scalerů a Gracyho kyret. Aby bylo ošetření co nejšetrnější používáme pouze nástroje nejvyšší kvality z USA a ze Švýcarska. Dále využíváme přístrojové techniky – utrazvuk, pískovač /Air – flow/.

Poté se zuby leští pomocí rotačních kartáčků a kalíšků v kombinaci se speciálními čistícími a leštícími pastami.
Po čištění následuje instruktáž ústní hygieny a výběr individuálních pomůcek pro domácí péči.

Je-li diagnostikována parodontitida , tzn.došlo ke ztrátě závěsného aparátu zubu a k úbytku kosti, tvoří se tzv. parodontální choboty /pockets-kapsy/v nichž se hromadí škodlivé povlaky. Zde základní ošetření nestačí a je třeba provést hloubkové čištění /tzv. Hluboký scaling/ a vyhlazení kořenů /root planing/. Jedná se o plánovaný zákrok prováděný v lokální anestezii, kterou aplikuje lékař.

Po ukončení hygienické fáze následuje fáze udržovací. Pacient je zařazen do systému pravidelných udržovacích návštěv tzv. recallů nejčastěji 1 x za 6 měsíců, dle potřeby častěji.
Snažíme se, aby veškeré zákroky probíhaly bezbolestně a s ohledem na maximální komfort našich pacientů! Proto používáme pouze nástroje a přístroje nejvyšší kvality z USA a ze Švýcarska (zn.Hu-Friedy, EMS, American Eagle). Abychom dosáhli co nejlepšího výsledku používáme při práci lupové brýle.

Kdy začít s dentální hygienou?

Ideální je začít co nejdříve, tedy již v dětském věku, jakmile je dítě schopno alespoň 20 minut v klidu spolupracovat, většinou ve věku 3–4 let. Dětský chrup se odborně čistí, leští a fluoriduje. Děti učíme, jak o zoubky pečovat. Tímto vytváříme správné návyky na celý život.

 

 

 

Napište nám
V případě jakýchkoliv otázek, nebo objednání nás neváhejte kontaktovat.